Mobilya Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Mobilya alırken nelere dikkat etmek gerekir konusu aslında oldukça önemlidir. Çünkü mobilya seçimi evin bel kemiğidir. Bu nedenle doğru mobilya için dikkat edilmesi gereken noktaları göz önünde bulundurmak oldukça önemlidir. Özellikle ilk defa mobilya alacak olan kişilerin bu gibi noktalara önem vermesi gerekir. Çünkü mobilya genel olarak uzun süre kullanılan bir ev eşyası olduğu için bu anlamda dikkat edilmesi noktalara önem vermek gerekir.

Doğru Mobilya Seçimi Nasıl Yapılır?

Doğru mobilya seçimi nasıl yapılır diye bakıldığı zaman ilk olarak odaya ve ev içine uygun olan modeli seçmek önemlidir. Büyüklük, yükseklik, genişlik ya da renk uyumu gibi konular ev ve odanın ferah, aydınlık olması açısından çok önemlidir. Ahşap mobilya alan kişilerin yaptığı en büyük hatalardan biri de bu boyutlara önem vermeden alınmasıdır. Ürünleri seçerken aynı zamanda iç dekorasyon da göz önünde bulundurulmalıdır. Doğru mobilya seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer etken de mobilyanın dayanıklılığıdır. Mobilyalar uzun süre kullanılacağı için dış etkenler çok etkilidir. Bu nedenle mobilya dayanıklılığında gürgen, çam, zeytin, meşe, ceviz gibi sağlam ve dayanıklı malzemelerin kullanılması önemlidir.

Mobilya Alırken Hangi Renkler Tercih Edilmelidir?

Mobilya alırken hangi renkler tercih edilmelidir diye bakıldığı zaman 2022 senesinin modasına uygun olan pudra rengi, ekru ve bej renkleri tercih edilmelidir. Bu sene ferah ve genişlik oldukça moda olduğu için açık renklerin tercih edilmesi önemlidir. Aynı zamanda salonda ya da oturma odasında kullanılacak perde, halı ve diğer aksesuarlara uyum sağlaması için doğru renk seçimi yapmak da gerekir. Bej- kırmızı, gri- mor ya da bej- kahverengi uyumu 2022 senesinde çok modadır.

Etiketler:

Yorum Yap