Mobilyada Ceviz Mi Gürgen Mi?

Mobilyada ceviz mi gürgen mi konusu uzun süre aynı mobilyayı kullanmak isteyenler için oldukça önemlidir. Bilindiği üzere son dönemlerde mobilya fiyatları oldukça artmıştır. Bu nedenle yeni mobilya almak isteyenler ya da mobilyasında değişiklik yapmak isteyenler kaliteli mobilya seçimine gitmiştir. Mobilyalarda aslında her türlü ağaç türü kullanılır. Bunların arasındaki fark ise bazılarının daha sağlam ve dayanıklı olmasıdır. Ceviz ve gürgen oturma gruplarında ya da mobilyalarda sıklıkla kullanılan iki ağaç türüdür. Dayanıklı olmaları nedeniyle de sıklıkla tercih edilen iyi ağaç türüdür.

Gürgen Mi Daha Sağlam Ceviz Mi?

Gürgen mi daha sağlam ceviz mi diye araştırma yapıldığı zaman mobilyacı olanlar daha çok gürgen ağacının sağlam olduğunu belirtir. Türkiye’de Doğu Anadolu ve Karadeniz bölgesinde yetişen bu tür mobilyalarda uzun süre kullanılmaktadır. Mobilyalar için kaplama ve masif olarak üretilmektedir. Gürgen mobilya haricinde aksesuar ve oyuncak üretiminde de sıklıkla kullanılır. Hem doğal olması hem estetik bir görüntüye sahip olması hem de sağlıklı olması en çok tercih edilen nedenleri arasında yer alır. Ceviz de estetik ve sağlamlığı konusunda oldukça başarılıdır. Fakat gürgenle karşılaştırıldığı zaman gürgenin daha sağlam olduğu bilinir.

En Kaliteli Mobilya Hangi Ağaçtan Yapılır?

En kaliteli mobilya hangi ağaçtan yapılır diye bakıldığı zaman hem gürgen hem de ceviz bu sorunun cevabı olabilir. Genelde gürgenden yapılmış olan mobilyaların daha pahalı olduğu da gözlerden kaçmaz. Bu durum gürgenin sağlamlığıyla birlikte sağlıklı ve doğal görünüşünden de kaynaklanır. Gürgen ağacı mobilyalarda tercih edildiği zaman çok daha uzun süreli olarak kullanılabilir. Aynı zamanda sadece mobilyalarda değil ahşap malzemelerde de kullanılan dayanıklı bir ağaç türü olarak bilinir.

Yorum Yap