Mobilyada Gürgen Mi Meşe Mi?

Mobilyada gürgen mi meşe mi konusu müşterilerin arada kaldığı konular arasında yer alır. Bazı mobilyacılar gürgenin daha sağlam olduğunu söylerken bazıları meşenin daha sağlam olduğunu öne sunar. Bu durumda mobilyasını uzun süreli olarak kaliteli bir şekilde kullanmak isteyen kişiler de arada kalır. Şu an mobilya konusunda çok çeşitli ağaç ve sunta çeşidi kullanılmaktadır. En çok tercih edilen ağaç çeşitleri de gürgen, meşe ya da ceviz olarak bilinir. Özellikle uzun ömürlü olarak kullanım imkânı sağlamak için en kaliteli malzemeyi seçmek kullanıcılar için oldukça önemli bir konudur.

Mobilya İçin En İyi Ağaç Hangisi?

Mobilyada en iyi ağaç hangisi diye bakıldığı zaman hem ömrünün uzun ömürlü olması hem de mobilya olarak kullanıldığında daha sağlam olması açısından gürgen ağacının daha iyi olduğu söylenebilir. Gürgen ağacından sonra en sağlam ve dayanıklı ikinci ağaç olarak ise meşe ağacı sunulur. Gürgen doğal ağaç olduğu için estetik ve sağlamlık açısından da oldukça yeterlidir. Gürgenin fabrikada işlenmesi ve şekillendirmesi daha zordur. Meşe ağacı gürgene göre çok daha kolay bir şekilde boyanabilen özelliğe sahiptir. Mobilyada dikkat edilmesi gereken konular arasındaki farklar bu iki ağaç arasındaki seçimi de belirler. Her iki ağaç da çevresel etmenlere çok dayanıklıdır.

Hangi Ağaç Daha İyi?

Hangi ağaç daha iyi konusuna bakıldığı zaman herkesin aklına ilk gelen ağaç gürgendir. Gürgen hem dayanıklı olması açısından hem de sağlıklı olması açısından çok tercih edilir. Mobilyalarda kullanılan en iyi diğer ağaç ise meşe ağacıdır. Meşe ağacını ise ceviz ağacı takip eder. Bu ağaç türleri uzun süreli kullanım sağladığı için kullanıcılar tarafından çok fazla tercih edilir.

Yorum Yap