Ev Dekorasyonunun En Önemli Parçası: perde

Ev dekorasyonu konusunda kadınlar erkeklere göre daha ince ve küçük ayrıntılara dikkat ederler. Çünkü bir evi diğerlerinden ayıran ve içinde yaşayan kişilere özel hale getiren şeyler bu küçük ayrıntılardır. Genel moda anlayışının yanında kişisel zevklerin yansıması ile şekillenen evlerin mobilya ve dekorasyon objelerinden başka olmazsa olmaz bazı ürünleri de bulunuyor. Temel bir eşya olarak görülmese bile evi ev haline getiren bu ürünlerin başında ise kesinlikle perdeler geliyor. Günümüzde perde seçimi konusunda ev döşeyenlerin çok şanslı olduğunu söyleyebilir. Çünkü her beğeniye ve her bütçeye göre birçok perde çeşidi bulunuyor. Klasik perde tasarımlarının yanında stor perde, Japon perde ve son yılların favorisi zebra perdeler bu çeşitler arasında sadece birkaç tanesidir.

Perde çeşitleri arasında en sık kullanılan tasarımların başında stor perde modellerinin geldiğini söyleyebiliriz. Çünkü bu model başlı başına bir perde olarak kullanılabileceği gibi güneşi kesme maksadı ile kumaş perdeler altında fon olarak da karşımıza çıkar. Üstelik stor perdeler sadece evler için değil ofis ve büro gibi iş yerleri için de ideal bir üründür. Farklı renk ve desen çeşitliliği olması da tercih edilmesinde önemli rol oynar. Ortamın durumuna göre en az dört yıl kullanım ömrü bulunan bu tasarım mekanizmalı bir üründür ve diğer mekanizmaları ürünlere göre bakım ve tamiri de oldukça kolaydır.

Stor perde sert görünümlü bir tasarımdır. Tıpkı dantellerde uygulanan kolalama işlemi gibi sanayi tipi apre işlemi ile üretildiği kumaşa pvc akrilik bir malzeme kaplanarak kumaş sert hale getirilir. Bu sayede mekanizmanın içine toplanan perdenin kaymasının da önüne geçilir. Toz tutmayan bir ürün olarak bilinen bu tasarımlar eğer ortam gerçekten aşırı kirli ve tozlu değilse uzun süre temizlenmeden görevini yerine getirirler. Temizleme gerektiren durumlarda ise haftada bir kez nemli bez ile silmek yeterli olacaktır. Bu özelliğinden dolayı özellikle çocuk ve bebek odalarında kullanılması şiddetle önerilen stor perdelerin diğer tasarımlara göre çok daha uygun fiyatlara temin edilmesi de bir diğer artı özelliği olarak karşımıza çıkıyor. Kendi içinde kullanılan kumaşa göre birçok farklı çeşidi ve dolayısı ile farklı rengi bulunan bu ürünlerin bazı standart ebatlarının bulunması bekleme derdini ortadan kaldırsa da camın ölçüsüne göre dilediğiniz ölçüde yaptırabilmeniz de mümkün. Montajı da oldukça basit ve az zaman alan stor perdeler sayesinde güneşlik, fon ve tül gibi ekstra ürünlere gerek kalmadan tek bir perde çeşidi ile evinizi kolayca ve çok uygun fiyatlara giydirebilirsiniz.

Yorum Yap